Ağır Yük Taşımacılığında Profesyonel Hizmet

 

Ağır yük taşımacılığı, profesyonellik ve deneyim isteyen hizmetlerdendir. Teknik olarak normal kamyon veya tırlarla taşınamayacak büyüklük ve ağırlıktaki yüklerin yurtiçi ya da yurtdışına taşınması işlemidir. Bu hizmetin verilmesinde mühendislik bilgisi gerektiğinden, profesyonel ekip tarafından verilmesi önemlidir. Ulusal ve uluslararası ağır yük taşıma hizmetini bursa nakliye firması olan doğuş taşımacılık başarıyla yerine getiriyor.

Ağır Yük Taşımacılığına Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Ağır yük taşımacılığı hizmetinde taşınacak yüklerin ağırlığı 150 tonla sınırlıdır. Bu hizmet normal kamyonlarla ve küçük ölçekli nakliye firmaları tarafından verilemez. Karayolları taşıma yönetmeliğine göre normal kamyonlarla taşınamayacak ebattaki/tondaki yüklerin taşınması için özel römorklar üretilmiştir. Bu römorklara lowbed deniliyor. Bu römorklar yavaş hareket ettikleri için hem yük hem de karayolu korunmuş oluyor.

Ağır Yük Taşımacılığında Neler Taşınıyor?

*Gabari-dışı yük taşımaları
*Tekerlekli ve normal vinçler
*Vinç malzemeleri
*Santraller
*Gemi motorları
*Döküm üniteleri
*Fabrika taşımaları
*İnşaat ve iş makineleri
*Tekneler ve yelkenliler
*Rüzgâr tribünleri
*Boru hatları
*Köprü kirişleri
*Jeneratör taşımaları
*Çelik kafes konstrüksiyonları taşınıyor.

Ağır Yük Taşıma Hizmeti Nasıl Veriliyor?

Taşımacılık hizmeti verilmeden önce yükün analizi yapılıyor. Analiz sonunda yük için taşıma koşulu belirleniyor. Ardından yük, iş makineleriyle araca yükleniyor. Yükün teslim edileceği güzergâh doğrultusunda araç yola çıkarılıyor.

Yükün taşınması, adresine ulaştırılması konusunda personelin uluslararası yol kurallarını ve işlemleri iyi bilmesi önemlidir. Taşıma hizmetinin sorunsuz ve zamanında yapılması profesyonel ve deneyimli ekip çalışmasına bağlıdır.

İhracat-İthalat Hizmetleri

Bünyesinde lowbed araçlarını da bulunduran bursa taşımacılık uluslararası alanda faaliyet gösteren fabrika ve işletmeler için karayolu, deniz taşıma hizmetleri de veriyor.

Karayolu Taşımacılığı; İhracı yapılacak ve ülke içinde belirli bir noktaya ulaşımı sağlanacak yük adresten teslim alınır. İhracı yapılacaksa, İstanbul veya İzmir gümrüğüne nakliyesi yapılıyor. Gümrükte, uluslararası nakliye firmasına veya ilgili gümrüğe/depoya teslimi yapılıyor. Ülke içinde başka bir lokasyona transferi yapılacaksa, en uygun güzergâh belirlenir. Karayolları yol yönetmeliği doğrultusunda taşıma hizmeti yapılır.

İthalat işlemlerinde de prosedür aynı şekilde uygulanıyor. İthal edilen yük, gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra teslim alınıyor. Müşterinin belirttiği adrese teslim ediliyor.

Denizyolu Taşımacılığı; Karayolunda taşınması mümkün olmayan yükler için denizyolu taşımacılığı kullanılıyor. İhracı yapılacak yük adresten teslim alınıyor. Haydarpaşa, Göztepe, Ambarlı Zeyport veya  Karaköy limanlarına teslimi yapılıyor.

İthal edilen yüklerin ilgili liman gümrüğünde gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra yük teslim alınıyor. Müşterinin belirttiği adrese teslimi yapılıyor.

Ağır Yük Taşımacılığı Hizmeti Nasıl Alınır?

Ağır yük taşımacılığı güçlü filoya ve ekibe sahip firmalar tarafından yapılıyor. Bursa ve çevresine ağır yük taşımacılığı yaptırılmak isteniyorsa bursa nakliyat firmasıyla iletişime geçilebilir. Firmanın dogus-tasimacilik.com web sayfasına girerek, filo ve hizmetler incelenebilir.

Taşımacılık hakkında bilgi almak, hizmetten yararlanmak için 0224 346 09 240 – 0533 549 43 44 – 0532 225 47 48 çağrı hatları aranabilir.

Bursa nakliyat