Bursa İstanbul Nakliyat Hizmetinin Pahalı Olmasının 10 Sebebi

1- Nakliye hizmetleri konusunda en önemli konu maliyet konusu. Bu kategoride ilk önemli konu yakıttır. Mazot fiyatlarının yükselmesi veya düşmesi nakliye fiyatlarının belirlenmesinde belirleyici özelliğe sahiptir. Her aracın yakıt tüketim kapasitesi farklıdır. Tır kamyonları küçük kamyonetlere nazaran her zaman daha fazla yakıt tüketir. Vergi ve sigortası da yüksektir. Ayrıca sanayi bakımı da oldukça pahalıdır. Bursa Çorlu nakliyat hizmetlerinde tır yük aracı ile yapılan nakliye hizmetleri her zaman için yüksektir.

2- En önemli ikinci konu ise aracın özellikleridir. Bu sektörde kamyon, kamyonet ve tır kategorisinde hizmet veren araçlar ayrı ayrı ücretlendirilmektedir. Her aracın kilometre fiyatı farklıdır. Bu farklılığın temelinde aracın bakım masraflarının farklılığı yer almaktadır. Yük taşınan bölge engebeli ve dağlık ise bu durumda yakıt tüketimi ve araç yıpranma payı yükselecektir. Bu durumda fiyatta yükselir. Bursa Gebze nakliyat işlemlerinde yükün taşındığı ilin genel özellikleri dikkate alınıyor.

3- Taşınan yükün özellikleri fiyatlandırma işlemini doğrudan etkileyen diğer önemli bir konudur. Yükün rizikosu, Bursa İstanbul nakliyat işlemleri, yüklemesi ve benzeri özellikleri bu kategoride farklı bir şekilde değerlendirilmektedir.

4- Taşıma işlemleri esnasında yükleme, indirme, paketleme ve dış etkenlerden koruma gibi bütün konular ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Nakliye işlemlerinde yüklenecek eşyaların özenle paketlenmesi ve yüklenmesi profesyonel Bursa Çorlu nakliyat çözümlerine ihtiyaç duyuyor.

5- İstanbul nakliye hizmetlerinde olduğu gibi artı masraflar fiyatların artmasına neden olmaktadır. İstanbul’da nakliye hizmetlerinde feribot fiyatları nakliye ücretinin artmasına neden olmaktadır. İstanbul’da köprü geçişleri gibi durumlar da nakliye hizmeti için her zaman sorun olmuştur. Feribotların taşıma kapasitesi sınırlıdır ve bu nedenle büyük araçlardan daha fazla ücret alınmaktadır. Bursa Gebze nakliyat filolarında her türlü nakliye aracı bulunuyor.

6- Feribot fiyatları İstanbul’da her araç için farklılık göstermektedir. Kamyon, kamyonet ve tır için farklı feribot fiyatları söz konusudur. Bu nedenle fiyatlar biraz daha yüksektir. Otoban ücretleri de fiyatı etkilemektedir. Bursa İstanbul nakliyat fiyatlandırma işlemlerinde İstanbul’un kalabalık oluşu, geçişlerinin ücretli oluşu ve kısıtlamaların fazla oluşu fiyatların yükselmesine neden oluyor.

7- Fiyatlandırma işleminde resmi giderler de belirleyici rol oynamaktadır. Araç vergisi, şoförün sigorta vergisi, aracın sigortası, aracın sanayi bakımı ve aracın yıllık fenni muayenesi gibi masraflar fiyatları doğrudan etkiliyor. Aracın yedek parça fiyatları ve arıza masrafları da fiyata yansımaktadır. Bu masraflarda meydana gelen yükselmeler nakliyeye yansıyor. Yük araç fiyatlarındaki değişiklikler de nakliye masrafını etkileyen faktörler içerisinde yer alıyor.

8- Nakliyecilik sektöründe yapılan yeni değişiklikler ve benzeri uygulamalar da fiyatı doğrudan etkiliyor. Ek vergilerin yanı sıra trafikte gerçekleştirilen yeni uygulamalar hizmet kalitesini doğrudan etkiliyor. Bu durumda nakliyeciler fiyat artırımından başka çare bulamıyor. Yeni ek vergiler, kesintiler ve nakliye sektörüne özel masraflar da belirleyici özelliklere sahiptir.

9- Yükün teslimat süresi de fiyatı doğrudan etkilemektedir. Erken teslimat konusu nakliye hizmetlerinde rakamın artmasına neden olmaktadır. Nakliye hizmetinde zaman çok önemlidir ve yerli yerinde kullanılması gerekir. Teslimatın zamanında yapılması ve teslimatın istenilen süre zarfında gerçekleşmesi önemli bir konudur.

10- İstanbul’da feribot veya otoban fiyatlarının değişmesi durumunda nakliye hizmet fiyatı da değişmektedir. Fiyatlandırma işlemlerinde güncel artışlar söz konusudur. İstanbul gibi metropol şehirlerde yük araçlarıyla gezmek oldukça zordur. Birçok kısıtlama söz konusudur ve geçişler her zaman için masraf demektir. Kış aylarında hava sıcaklığının düşmesi ve yol güvenliğinin minimum seviyeye düşmesi İstanbul için nakliye hizmetinin daha zor bir hale gelmesine neden olmaktadır.